انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مدیریت بیمه | نمونه فصل 5

1-5 مقدمه 

بشر امروزی با تجربه کردن انقلاب های عظیمی در عرصه های مختلف تولیدی ، صنعتی و بازرگانی بسیار متفاوت از نسل های گذشته است . تولید انبوه عرصه های تولیدی را مملو از ابر سازمان ها کرده است . از طرف دیگر تولید انبوه ، مصرف انبوه را نیز در کنار خود می طلبد . سازمان های تولیدی همه و همه بر آن هستند تا محصولات خود را به خیل گسترده تری از مصرف کنندگان به فروش برسانند . از طرف دیگر مصرف کنندگان نیز در بین خیلی از تولید کنندگان قرار گرفته اند و حق انتخاب بالایی را برای خود دارا هستند . در عصر های گذشته با توجه به فزونی تقاضا بر عرضه این تولید کنندگان بودند که تعیین کننده شرایط بازار رقابت می بوده اند . اما در حال حاضر با توجه به افزایش نیاز تولید کننده  به سطح مصرف ، مصرف کنندگان ، این مصرف کننده است که تعیین کننده نتیجه بازی است . چه بسیار سازمان هایی که با وجود توانایی های بالای تولیدی به علت عدم توجه مصرف کنندگان از بین رفتند. 
در چنین شرایط بازاری ، تولید کننده هر چه بیش از پیش در پی جذب مشتریان جدید و نگاه داری آنان است .با توجه به این مهم ، تولید کننده می بایست در ابتدا بودجه های کلانی را به منظور جذب مشتری در وحله اول و وفادار سازی آن به محصولات خود در ادامه ، هزینه نماید . 
بنا به نقطه نظرات کاسارجیان سازمان های تولیدی بدون در نظر گرفتن مصرف کنندگان خویش ، شرایط بازار و رقبا و حتی خود محصولی که تولید می کنند ، بودجه های بسیار زیادی را در زمینه تبلیغات هزینه می نمایند که بعضا برای آنها هیچ گونه انتفاعی را به همراه ندارد . بنابراین شناخت مناسب از مصرف کننده ، و شرایط ویژه ای که در هر خرید برای وی پیش خواهد آمد پیش فاکتورهای تعیین کننده ماهیت فعالیت های ترویجی تولید کننده خواهد بود. از طرف دیگر در صورتی که عملکرد محصول مناسب و متناسب بوده باشد ممکن است در میان مدت منجر به ایجاد رفتار تکرار خرید شود و در نهایت در بلند مدت وفاداری مشتری را به همراه داشته باشد . 
در ادامه راه دانشمندانی چون لورنت و کپفرر اعلام داشتند که سازمان ها قبل از هزینه کردهای سنگین ، می بایستی که به بررسی رفتار مصرف کننده در حیطه آن محصول پرداخته و شرایط درگیری مصرف کننده با آن محصول را مورد شناسایی قرار دهند و در فعالیت های ترویجی خویش توجه را به آن دسته از متغیرهایی که بیشترین تاثیر را دارا هستند معطوف دارند تا بتوانند چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ روانشناختی رفتار تکرار خرید را تحریک نمایند و در بلند مدت وفاداری را ایجاد نمایند . 
انجام پایان نامه مدیریت بیمه پیش رو ضمن در نظر گرفتن ادبیات موضوعی بیان شده در گذشته سعی بر آن دارد تا بتواند ضمن بررسی شرایط مربوط به درگیری ، رابطه آن را با شکل گیری وفاداری در دسته خاصی از محصولات ( محصولات ماکارونی و پاستا ) مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داده و در نهایت پیشنهاداتی را برای این صنعت مهیا سازد . 
از آنجایی که هدف از انجام هر پزوهشی در ارایه پاسخ به یک سئوال خاصه می باشد ؛ سئوال اصلی در انجام پایان نامه مدیریت بیمه حاضر بدین صورت مطرح می گردد : " آیا در حیطه محصولات ماکارونی و پاستا بین درگیری و وفاداری به برند رابطه مثبتی وجود دارد ؟ " برای پاسخ به این سئوال بعد از تدوین کلیات پژوهش به طور جامع، مبانی نظری با بررسی مقالات و انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مدیریت بیمه صورت گرفته در زمینه موضوع بررسی گردید. پس از آن در فصل سوم روش شناسی انجام پایان نامه مدیریت بازرگانی حاضر تشریح و در فصل چهارم به تجزیه و تحلیل داده ها پرداخته شد. بنابراین با انجام بررسی های علمی و مطالعات میدانی گسترده ای که طی این پژوهش انجام گرفت به نتیجه گیری در مورد یافته ها می پردازیم.

2-5 مدل نظری تحقیق 

مسایل مربوط به حیطه درگیری بیش از دو دهه است که مورد توجه صاحبنظران حیطه بازاریابی قرار گرفته است ؛ دانشمندان مختلف این موضوع را با نقطه نظرات مختلف و در حیطه های مختلف مورد بررسی قرار داده اند اما مدلی که لورنت و کپفرر شکل دادند به زعم بسیاری از صاحبنظران کامل ترین مدل ارایه شده در این حیطه می باشد . 
بر اساس این مدل ، درگیری از 5 عامل متغیره شکل یافته است که این متغیر ها عبارت هستند از : علاقه ، لذت ، ابعاد نشانه ای ، احتمال ریسک و اهمیت ریسک . در طی فرایند تحقیق هر کدام از این متغیر ها با استفاده از شاخص های تعیین شده ای که در پرسش های تحقیق قرار گرفته بودند مورد بررسی و پایش قرار گرفتند . پرسشنامه های تعریف شده نیز در محل های احتمالی خرید در اختیار مشتریان بالقوه محصولات ماکارونی و پاستا قرار گرفتند . با توجه به نتایج حاصله رابطه متغیرها با یکدیگر مورد بررسی قرار گرفت که در ادامه اقدام به ارایه این اطلاعات و ارایه پیشنهادات در این حیطه موضوعی می نماییم . 

جهت دانلود فایل کمکی انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مدیریت بیمه کلیک کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نساز به مشاوره در زمینه انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مدیریت بیمه با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۰/۰۹/۰۹
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
انجام رساله دکتری برق قدرت

انجام رساله دکتری برق قدرت

انجام رساله و پایان نامه دکتری برق قدرت را می توان با الهام گرفتن از کارهای پیشین [...]

۱۴۰۰/۱۰/۲۹
|
سینا
انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مهندسی پزشکی

انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مهندسی پزشکی

در این بخش از آموزش انجام پایان نامه مهندسی پزشکی در مقاطع دکتری [...]

۱۴۰۰/۱۰/۲۸
|
سینا
آموزش گام به گام نوشتن پایان نامه

آموزش گام به گام نوشتن پایان نامه

آموزش گام به گام نوشتن پایان نامه یکی از اهداف اصلی آکادمی می باشد. در این بخش از [...]

۱۴۰۰/۱۰/۲۷
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب