انجام رساله دکتری مدیریت دولتی | انجام پایان نامه ارشد مدیریت دولتی

مقدمه 

در انجام رساله ارشد مدیریت دولتی حاضر به بررسی تاثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر عملکرد مالی و غیر مالی شرکت های صنعتی پرداخته شد که تجزیه و تحلیل داده ها از 250 شرکت انجام گرفت. مسئولیت اجتماعی شرکت با توجه به نقش سهامداران و هم چنین با توجه به تجمع همه اعضا مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان می دهد که شرکت هایی که در مبادلات سهام فهرست شده اند مسئولیت اجتماعی بهتر و عملکرد مالی بهتر دارند، اما نه الگوی مالکیت و نه اندازه شرکت را تحت تاثیر قرار داده است. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل رگرسیون سلسله مراتبی نشان داد که کنترل اثرات مخدوش کننده، از وضعیت سهام فهرست شده، الگوی مالکیت و اندازه شرکت، باعث افزایش مسئولیت اجتماعی شرکت و عملکرد مالی و غیر مالی شرکت گردیده است. همچنین مسئولیت اجتماعی مطلوب تر نسبت به هر یک از سهامداران، عملکرد شرکت را افزایش داده است بعبارت دیگر مسئولیت اجتماعی مطلوب، حاصل عملکرد مطلوب هر یک از سهامداران است. یافته های پژوهش نشان می دهد که تمام فرضیات مورد تایید قرار گرفتند. 
در کشورهای دیگر نیز نتایج متضادی کسب شده است. پژوهش حاضر با پژوهش های اسمیت و هم پژوهان (1999)، سیمسون و کوهر (2002)، برکلی (2004)، کالن و توماس (2010) و چویی و هم پژوهان (2010) و میشرا (2012) مطابقت دارد. در واقع این پژوهش وجود رابطه بین مسئولیت اجتماعی شرکت ها و عملکرد مالی آن ها را تایید کرده که پژوهش های نامبرده نیز حاکی از وجود چنین نتیجه ای بوده است.

انجام رساله دکتری | نکات کلی انجام پایان نامه دکتری

با توجه به اینکه عملکرد مالی با مسئولیت اجتماعی در تمامی حوزه ها رابطه داشت بنابراین به مدیران شرکت ها پیشنهاد می شود که ابعاد مزبور ا در شرکت تقویت بخشیده چرا که بهبود عملکرد اجتماعی منجر به بهبود عملکرد مالی می شود. هم چنین به مدیران شرکت ها توصیه می شود که در تقویت سایر ابعاد اجتماعی نیز اهتمام ورزند. 
پژوهش حاضر از جمله پژوهش هایی است که در فضای ایران در خصوص رابطه عملکرد مالی شرکت ها با مسئولیت اجتماعی آنها صورت پذیرفته است، این پژوهش می تواند الگوی مناسبی برای پژوهش های آتی در نظر گرفته شود. 

تجزیه و تحلیل و پیشنهادات بر اساس آن فهرست سهام، مالکیت، اندازه شرکت و مسئولیت اجتماعی شرکت 

تاثیر مطلوب از وضعیت فهرست سهام در مسئولیت اجتماعی شرکت زمانی برقرار است که شرکت هایِ فهرست شده که عملکرد منظمی توسط سهامداران دارند نشان دهنده سطح بالاتری از مسئولیت اجتماعی در مقایسه با شرکت های فهرست نشده است. با توجه به چنین نظارت و قرار گرفتن در معرض سهامداران (کارکنان، مشتریان، سرمایه گذاران و ...)، شرکت های فهرست شده از لحاظ مالی بهتر از شرکت های فهرست نشده است، که عملکرد شرکت های فهرست شده در ترازنامه شرکت ها بیشتر از طریق عملکرد مالی این شرکت ها، نشان داده شده است. با این حال، عملکرد غیر مالی یک اندازه گیری ذهنی است و در ترازنامه ها برای ارزیابی های متعدد سهامداران قرار نمی گیرد و مسئولیت اجتماعی زیاد تحت تاثیر عملکرد غیر مالی قرار ندارد. عدم نفوذ مالکیت و اندازه شرکت در مسئولیت اجتماعی و عملکرد شرکت، تفاوت بین مالکیت دولتی و خصوصی با توجه به سطح مسئولیت اجتماعی را نشان می دهد. علاوه بر این شرکت های بزرگ همیشه نشان دهنده سطح بالایی از مسئولیت اجتماعی در مقایسه با شرکت های کوچکتر نیست.

جهت دانلود فایل کامل کلیک کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره در زمینه انجام رساله دکتری مدیریت دولتی و انجام پایان نامه ارشد مدیریت دولتی با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۰/۰۶/۱۱
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
انجام رساله دکتری برق قدرت

انجام رساله دکتری برق قدرت

انجام رساله و پایان نامه دکتری برق قدرت را می توان با الهام گرفتن از کارهای پیشین [...]

۱۴۰۰/۱۰/۲۹
|
سینا
انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مهندسی پزشکی

انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مهندسی پزشکی

در این بخش از آموزش انجام پایان نامه مهندسی پزشکی در مقاطع دکتری [...]

۱۴۰۰/۱۰/۲۸
|
سینا
آموزش گام به گام نوشتن پایان نامه

آموزش گام به گام نوشتن پایان نامه

آموزش گام به گام نوشتن پایان نامه یکی از اهداف اصلی آکادمی می باشد. در این بخش از [...]

۱۴۰۰/۱۰/۲۷
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب