انجام رساله دکتری مدیریت دولتی | انجام پایان نامه ارشد مدیریت دولتی

انجام رساله دکتری مدیریت دولتی | انجام پایان نامه ارشد مدیریت دولتی

مقدمه 

در انجام رساله ارشد مدیریت دولتی حاضر به بررسی تاثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر عملکرد مالی و غیر مالی شرکت های صنعتی پرداخته شد که تجزیه و تحلیل داده ها از 250 شرکت انجام گرفت. مسئولیت اجتماعی شرکت با توجه به نقش سهامداران و هم چنین با توجه به تجمع همه اعضا مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان می دهد که شرکت هایی که در مبادلات سهام فهرست شده اند مسئولیت اجتماعی بهتر و عملکرد مالی بهتر دارند، اما نه الگوی مالکیت و نه اندازه شرکت را تحت تاثیر قرار داده است. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل رگرسیون سلسله مراتبی نشان داد که کنترل اثرات مخدوش کننده، از وضعیت سهام فهرست شده، الگوی مالکیت و اندازه شرکت، باعث افزایش مسئولیت اجتماعی شرکت و عملکرد مالی و غیر مالی شرکت گردیده است. همچنین مسئولیت اجتماعی مطلوب تر نسبت به هر یک از سهامداران، عملکرد شرکت را افزایش داده است بعبارت دیگر مسئولیت اجتماعی مطلوب، حاصل عملکرد مطلوب هر یک از سهامداران است. یافته های پژوهش نشان می دهد که تمام فرضیات مورد تایید قرار گرفتند. 
در کشورهای دیگر نیز نتایج متضادی کسب شده است. پژوهش حاضر با پژوهش های اسمیت و هم پژوهان (1999)، سیمسون و کوهر (2002)، برکلی (2004)، کالن و توماس (2010) و چویی و هم پژوهان (2010) و میشرا (2012) مطابقت دارد. در واقع این پژوهش وجود رابطه بین مسئولیت اجتماعی شرکت ها و عملکرد مالی آن ها را تایید کرده که پژوهش های نامبرده نیز حاکی از وجود چنین نتیجه ای بوده است.

انجام رساله دکتری | نکات کلی انجام پایان نامه دکتری

با توجه به اینکه عملکرد مالی با مسئولیت اجتماعی در تمامی حوزه ها رابطه داشت بنابراین به مدیران شرکت ها پیشنهاد می شود که ابعاد مزبور ا در شرکت تقویت بخشیده چرا که بهبود عملکرد اجتماعی منجر به بهبود عملکرد مالی می شود. هم چنین به مدیران شرکت ها توصیه می شود که در تقویت سایر ابعاد اجتماعی نیز اهتمام ورزند. 
پژوهش حاضر از جمله پژوهش هایی است که در فضای ایران در خصوص رابطه عملکرد مالی شرکت ها با مسئولیت اجتماعی آنها صورت پذیرفته است، این پژوهش می تواند الگوی مناسبی برای پژوهش های آتی در نظر گرفته شود. 

تجزیه و تحلیل و پیشنهادات بر اساس آن فهرست سهام، مالکیت، اندازه شرکت و مسئولیت اجتماعی شرکت 

تاثیر مطلوب از وضعیت فهرست سهام در مسئولیت اجتماعی شرکت زمانی برقرار است که شرکت هایِ فهرست شده که عملکرد منظمی توسط سهامداران دارند نشان دهنده سطح بالاتری از مسئولیت اجتماعی در مقایسه با شرکت های فهرست نشده است. با توجه به چنین نظارت و قرار گرفتن در معرض سهامداران (کارکنان، مشتریان، سرمایه گذاران و ...)، شرکت های فهرست شده از لحاظ مالی بهتر از شرکت های فهرست نشده است، که عملکرد شرکت های فهرست شده در ترازنامه شرکت ها بیشتر از طریق عملکرد مالی این شرکت ها، نشان داده شده است. با این حال، عملکرد غیر مالی یک اندازه گیری ذهنی است و در ترازنامه ها برای ارزیابی های متعدد سهامداران قرار نمی گیرد و مسئولیت اجتماعی زیاد تحت تاثیر عملکرد غیر مالی قرار ندارد. عدم نفوذ مالکیت و اندازه شرکت در مسئولیت اجتماعی و عملکرد شرکت، تفاوت بین مالکیت دولتی و خصوصی با توجه به سطح مسئولیت اجتماعی را نشان می دهد. علاوه بر این شرکت های بزرگ همیشه نشان دهنده سطح بالایی از مسئولیت اجتماعی در مقایسه با شرکت های کوچکتر نیست.

جهت دانلود فایل کامل کلیک کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره در زمینه انجام رساله دکتری مدیریت دولتی و انجام پایان نامه ارشد مدیریت دولتی با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۰/۰۶/۱۱
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
انجام پایان نامه با موضوع شرکت های دانش بنیان

انجام پایان نامه با موضوع شرکت های دانش بنیان

به منظور آموزش انجام پایان نامه با موضوع شرکت های دانش بنیان در این بخش نمون [...]

۱۴۰۳/۰۴/۳۰
|
سینا
انجام رساله دکتری جامعه شناسی سیاسی

انجام رساله دکتری جامعه شناسی سیاسی

انجام رساله دکتری جامعه شناسی سیاسی حاضر در سال 90 در دانشگاه علامه به اتمام رسید [...]

۱۴۰۳/۰۴/۲۸
|
سینا
انجام پایان نامه با محوریت جنبش زنان

انجام پایان نامه با محوریت جنبش زنان

جنبش زنان به عنوان موضوع جهت [...]

۱۴۰۳/۰۴/۲۷
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
برگزاری آزمون ارشد و دکتری

اخبار روز - آزمون ارشد و دکتری

اخبار روز در ادامه ارائه شده است. [...]

۱۴۰۲/۱۲/۰۳
|
ابن سینا
اخبار پژوهشی کشور

اخبار پژوهشی کشور | 1402

همراه ما باشید با آخرین اخبار پژوهشی کشور در بهمن ماه 1402. [...]

۱۴۰۲/۱۱/۱۱
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار علمی کشور

جدیدترین اخبار علمی کشور - ابن سینا

جدیدترین اخبار علمی کشور را می توانید اینجا در وبسایت آکادم [...]

۱۴۰۲/۱۰/۱۸
|
ابن سینا
آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور

آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور | تمدید ثبت نام کنکور

آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور در ادامه به حضورتان ارائه می گردد. [...]

۱۴۰۲/۰۹/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار کشور

اخبار علمی - پژوهشی کشور

در این بخش نظر شما را به گزیده از اخبار علمی - پژوهشی کشور جلب می نماییم. [...]

۱۴۰۲/۰۸/۲۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
آموزش پایان نامه
تلفن: 02128422160
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
آموزش پایان نامه
آموزش چاپ مقاله
آموزش اکسپت مقاله
چاپ کتاب