انجام رساله دکتری برق | انجام پایان نامه ارشد برق

مقدمه:

انرژی الکتریکی یکی از مهم‌ترین صورت‌های انرژی مورد استفاده توسط انسان‌ها به‌منظور برآورده‌سازی نیازهای مختلف است. نقش انرژی الکتریکی در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، تجاری و خانگی غیر قابل انکار است. دولت‌های مختلف حاکم بر کشورهای گوناگون، تأمین انرژی الکتریکی برای مصرف‌کنندگان مختلف را یکی از وظایف اصلی خود بر می‌شمارند، به‌طوری‌که انرژی الکتریکی علاوه بر ماهیت فنی، وجهه سیاسی نیز پیدا کرده است. 
امروزه به دلایل مختلف از جمله بالا رفتن سطح رفاه زندگی انسان‌ها و وابستگی بیش از حد صنایع و مباحث اقتصادی به انرژی الکتریکی، چالش‌های جدیدی پیش‌روی تأمین‌کنندگان این نوع از انرژی قرار گرفته است. در واقع مصرف‌کنندگان نه‌تنها انرژی الکتریکی را یکی از حقوق مسلم خود می‌دانند بلکه چگونگی تحویل این انرژی را نیز بسیار مهم می‌دانند. بر این اساس امروزه، مفاهیمی از جمله قابلیت اطمینان ، امنیت ، کیفیت توان  و تاب‌آوری  موضوع تعداد زیادی از مطالعات پیش‌روی مهندسین برق است [1]. تمرکز اصلی درانجام پایان نامه ارشد برق حاضر بر روی تاب‌آوری سیستم‌های قدرت است.
در انجام پایان نامه ارشد برق حاضر به ارائه یک مدل جدید به‌منظور برآورد تاب‌آوری در شبکه توزیع پرداخته شده است. مفهوم تاب‌آوری سیستم‌های قدرت به بررسی سیستم در مقابل حوادث نادر و با تأثیرگذاری زیاد می‌پردازد. شبکه‌های توزیع به دلایل مختلف در معرض آسیب‌های متفاوت قرار دارند که این آسیب‌ها می‌توانند بر عملکرد فنی سیستم، تأثیرات قابل توجهی داشته باشند که فرآیند تحویل انرژی الکتریکی به مصرف‌کنندگان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در این فصل به‌منظور ارائه مقدمات لازم برای مطالعات انجام‌شده در این پایان‌نامه، در ادامه در ابتدا به معرفی و مطالعه مفهوم تاب‌آوری در سیستم‌های قدرت پرداخته می‌شود. پس از آن، اهمیت و ضرورت پژوهش مورد بررسی قرار می‌گیرد. در پایان نیز چارچوب پایان‌نامه تشریح می‌شود. 

تاب‌آوری 

به بیان ساده مفهوم تاب‌آوری سیستم‌های قدرت را می‌توان به ایستادگی در برابر اتفاقات نادر و با عواقب زیاد و بازگشت سیستم به شرایط پایدار پس از این اتفاقات در کمترین زمان ممکن مربوط دانست. اتفاقات مرسوم مربوط به سیستم‌های قدرت و قابلیت عکس‌العمل مناسب در برابر آن‌ها در مفاهیمی همچون قابلیت اطمینان و امنیت سیستم در نظر گرفته می‌شود. رخدادهای نادر و شدید معمولاً به حوادث طبیعی حادث‌شده در سیستم قدرت بر می‌گردد. حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله با وجود احتمال رخداد کم، اما می‌توانند تأثیرات به‌سزایی در عملکرد سیستم قدرت داشته باشند و خسارات جبران‌ناپذیری را به‌وجود آورند. بنابراین طراحان و بهره‌برداران سیستم قدرت باید آمادگی لازم برای رویارویی با این‌چنین پدیده‌هایی را داشته باشند.  
واژه تاب‌آوری برای اولین‌بار در سال 1973 توسط هالینگ به‌عنوان یک مفهوم اکولوژیکی معرفی شد [2]. در سال 1981 تیمرمن این اصطلاح را برای تغییرات بلندمدت مانند تغییرات اقلیمی مطرح نمود.

جهت دانلود فایل کامل کلیک کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره در زمینه انجام رساله دکتری برق و انجام پایان نامه ارشد برق با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۰/۰۷/۲۰
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
انجام پایان نامه ارشد و دکتری مدیریت MBA

انجام پایان نامه ارشد و دکتری مدیریت MBA

انجام پایان نامه رشته مدیریت MBA و همچنین [...]

۱۴۰۰/۰۹/۱۳
|
سینا
نمونه پرسش نامه

نمونه پرسش نامه

در این بخش از انجام پایان نامه مدیریت آموزشی نمونه پرسشنامه ارائه شده است با [...]

۱۴۰۰/۰۹/۱۱
|
سینا
انجام رساله دکتری و پایان نامه ارشد برق قدرت

انجام رساله دکتری و پایان نامه ارشد برق قدرت

در این بخش از انجام رساله دکتری و پایان نامه ارشد برق قدرت نمونه فصل 5 پایان [...]

۱۴۰۰/۰۹/۱۰
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب