انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری سیاست گذاری | نمونه فصل 5

انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری سیاست گذاری | نمونه فصل 5

مقدمه

در انجام رساله دکتری سیاست گذاری حاضر در فصل اول كليات تحقيق بيان شد، در فصل دوم نيز در شش بخش به بررسي ادبيات ارزیابی عملکرد، مدیریت عملکرد، مدلهای مدیریت عملکرد، پیشینه تحقیق، چالش هماهنگی و گونه های استراتژی های ارزیابی عملکرد پرداخته شد. فصل سوم به ارائه روش شناسي تحقيق و فصل چهارم به تجزيه و تحليل داده هاي كيفي و كمي اختصاص يافت. فصل حاضر به جمع بندی فصول قبل و نتیجه گیری مباحث مطرح شده اختصاص دارد. در این فصل ابتدا با بیان مجدد مساله تحقیق، مختصری از چارچوب نظری ارائه می شود. سپس روش تحقیق و یافته های آن به طور مختصر ارائه و بررسی می گردد. در پایان فصل نیز محدودیت های تحقیق بیان شده و موضوعات پژوهشهای آتی برای سایر محققین علاقمند پیشنهادهایی عرضه می شود.

يافته هاي اين تحقيق

یافته های تحقیق را مي توان در دو بخش مورد بررسي قرار داد؛ بخش اول كه مربوط به فاز كيفي و بخش دوم مربوط به فاز كمي تحقيق مي باشد. در فاز كيفي مهمترين يافته ارائه الگويي جامع براي تعیین استراتژی های ارزیابی عملکرد می باشد كه از دل داده هاي استخراج شده از مصاحبه هاي عميق بدست آمد. اين الگو، گونه های مختلف استراتژی ارزیابی عملکرد در سازمانهای نظارتی را تشريح مي نمايد.  
در فاز كمي، با توجه به آزمون فرض های انجام شده، تمامی مدلهای اندازه گیری استراتژی ارزیابی عملکرد مناسب تشخیص داده شدند. همچنین ضرايب همبستگي بين تمامی استراتژی های ارزیابی عملکرد اعم از استراتژی ارزیابی عملکرد انسان محور، فرایند محور، نتیجه محور و بستر محور و عملکرد سازمانی در سطح اطمینان 99 درصد معنادار به دست آمده اند.

محدویت های تحقیق

با توجه به جدید بودن موضوع در داخل و خارج از کشور و دشوار بودن تحقيق در حوزه علوم انساني به لحاظ اعتبار‌ و سنجش تحقيق، براي تكميل اين تحقيق، با محدوديتهاي ذيل مواجه خواهيم شد: 
-    محدودیت در پیشینه نظري و سابقه تحقیق و استفاده از کارهای قبلی اولين محدوديت بود. در این خصوص دانش محدودی درباره الگوهای هماهنگی ارزيابي عملكرد وجود دارد. 
-    انجام فاز کیفی این تحقیق زمان‌بر و مستلزم صرف دقت و انرژي بسیار بود. از آنجا که بخشی از اطلاعات این پژوهش با روشهای کیفی و از جمله مصاحبه بدست آمد، قطعاً این امر محدودیت‌‌ها و دشواری‌هایی به همراه داشت كه تلاش شد اعتبار تحقيق حفظ شود. 
-    اندازه‌گيري و سنجش عملكرد سازمان در زمينه ارزيابي عملكرد به دليل عدم وجود ارزيابي عملكرد در اين زمينه كاري بسيار دشوار بود. اين ارزيابي نيازمند تعيين معيار اندازه‌گيري و سنجش آن است. 

پيشنهادات جهت انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری سیاست گذاری آتی

1.    جامعه آماری این تحقیق، سازمان بازرسی کل کشور بود؛ پیشنهاد می شود جهت انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری سیاست گذاری آتی از این الگو برای سایر دستگاههای نظارتی نظیر سازمان حسابرسی، دیوان محاسبات، و... نیز مورد بررسی و آزمون قرار گیرد. 
2.    برای تدوین استراتژیهای ارزیابی عملکرد در سازمانهای عمومی ابزار و روش های مختلف ارائه شده است. اما در خصوص سازمانهای نظارتی به طور خاص ابزار و روشی پیش از این تحقیق پیشنهاد نشده بود. پیشنهاد می شود تحقیقات بعدی با در نظر گرفتن چارچوب و نقاط مرجع ارائه شده در این تحقیق اقدام به ارائه چارچوبی برای تدوین سایر استراتژیهای بخشی در سازمانهای نظارتی بطور خاص نمایند.
3.    ما در این تحقیق تنها محورها و ابعاد ماتریس های تدوین، اجرا و کنترل را در هماهنگی مورد نظر قرار دادیم؛ گرچه در داخل ماتریس ها پیشنهاد هایی را ارائه دادیم. پیشنهاد می شود محققان دیگر در مورد تکمیل داخل ماتریس های مذکور تحقیقاتی را انجام دهند.  
4.    در این تحقیق اثرات انحصاری بودن خدمت این سازمانها، حمایت های دولت، تغییر دولت و تعاملات بین قوا دیده نشده است. پیشنهاد می شود در تحقیقات آتی تاثیر متغیرهای مذکور دیده شود. 
5.    همچنین پیشنهاد می شود که در پژوهشهای آینده سازه های عملیاتی هر یک از گونه های استراتژیهای ارزیابی عملکرد احصاءگردد. 

جهت دانلود فایل کامل کلیک کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره در زمینه آموزش انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری سیاست گذاری با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۲/۰۸/۲۲
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
انجام پایان نامه ارشد داده کاوی

انجام پایان نامه ارشد داده کاوی

انجام پایان نامه ارشد داده کاوی مسئله ای می باشد که ممکن است ذهن بسیاری از دانشجو [...]

۱۴۰۲/۰۹/۱۶
|
سینا
انجام پایان نامه علوم دینی

انجام پایان نامه علوم دینی

انجام پایان نامه علوم دینی با توجه به گستردگی منابع و مطالب قدری دشوار است. در ای [...]

۱۴۰۲/۰۹/۱۴
|
سینا
انجام پایان نامه برنامه ریزی توسعه گردشگری

انجام پایان نامه برنامه ریزی توسعه گردشگری

انجام پایان نامه برنامه ریزی توسعه گردشگری را می توان با داشتن نمونه کار به خوبی [...]

۱۴۰۲/۰۹/۱۳
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور

آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور | تمدید ثبت نام کنکور

آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور در ادامه به حضورتان ارائه می گردد. [...]

۱۴۰۲/۰۹/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار کشور

اخبار علمی - پژوهشی کشور

در این بخش نظر شما را به گزیده از اخبار علمی - پژوهشی کشور جلب می نماییم. [...]

۱۴۰۲/۰۸/۲۹
|
ابن سینا
آخرین اخبار علمی - دانشگاهی کشور

آخرین اخبار علمی - دانشگاهی کشور

در ادامه آخرین اخبار علمی - دانشگاهی کشور خدمتتان ارائه می گردد. همراه ما باشید. [...]

۱۴۰۲/۰۷/۰۴
|
ابن سینا
آخرین اخبار علمی - پژوهشی ایران و جهان

آخرین اخبار علمی - پژوهشی ایران و جهان

در ادامه نظر شما را به آخرین اخبار علمی - پژوهشی ایران و جهان جلب می نماییم. با ما همراه باشید. [...]

۱۴۰۲/۰۶/۱۳
|
ابن سینا
اخبار روز کشور

اخبار روز کشور: نتایج کنکور 1402

در ادامه اخبار روز کشور به سمع نظرتان میرسد. [...]

۱۴۰۲/۰۵/۲۸
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
آموزش پایان نامه
تلفن: 02128422160
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
آموزش پایان نامه
آموزش چاپ مقاله
آموزش اکسپت مقاله
چاپ کتاب